Wycieczka szkolna Wieliczka – Zakopane – Zator

W dniach od 29.05.2017r. do 2.06.2017r. odbyła się wycieczka szkolna klas gimnazjalnych. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas Ia, Ib, IIb i IIc – razem 40 osób. Opiekę podczas wyjazdu sprawowały: Iwona Kropidłowska, Dorota Knopik i Dorota Masiak.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy kopalnię soli w Wieliczce. Przygoda rozpoczęła się od zjazdu najstarszym szybem górniczym Regis. Nad wyprawą czuwał doświadczony przewodnik zwany przodowym, który poprowadził nas po labiryncie komór i korytarzy.

Następnie udaliśmy się w Zakopanem na Gubałówkę, gdzie podziwialiśmy przepiękną panoramę gór i słuchaliśmy opowiadań przewodnika. Przeszliśmy szlakiem papieskim pod Butorowy Wierch i zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym oglądając widoki Podhala. Na Krupówkach mogliśmy kupić pamiątki i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Trzeci dzień wycieczki przebiegł pod znakiem relaksu i wypoczynku w Termach Bania w Białce Tatrzańskiej.

Na zakończenie naszego wyjazdu udaliśmy się do Parku Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. Uciechom i zabawie nie było końca. Każdy znalazł dla siebie różnego rodzaju atrakcje. Będzie co wspominać !

« z 2 »