Wycieczka w ramach języka kaszubskiego

27.X. 2017 roku uczniowie klas I-III wybrali się na pierwszą w tym roku wycieczkę w ramach języka kaszubskiego do Gdańska. Główną atrakcją i zarazem wielkim przeżyciem dla dzieci okazały się zajęcia w Ośrodku Kultury Morskiej, gdzie odbyły się warsztaty pt. „Dlaczego woda jest mokra?”.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi czym jest zjawisko dyfuzji, poznali właściwości wody, jej stany skupienia,  a także samodzielnie wykonali doświadczenie newtonowskie. Każdy   z uczestników mógł również na chwilę poczuć się jak nurek sprzed lat zapoznając się i przymierzając strój nurka klasycznego, który używany był w dawnych czasach. Następnie w ramach nagrody najmłodsi udali się do sali zabaw, gdzie sterowali statkami na wodzie, przewozili towary, przebierali się w stroje marynarskie, poznali życie podwodne na statku i wiele innych….

Kolejną atrakcją było przepłynięcie promem Motławy, oglądanie statku „Sołdka”,  i pobyt w Narodowym Muzeum Morskim. Tam też dzieci miały możliwość zobaczyć jak wyglądał Gdańsk  1000 lat temu, zapoznali się z jego historią i budownictwem pierwszych dużych statków.

Uwieńczeniem wyjazdu był pobyt w McDonalds, gdzie dzieci spożyły posiłek, a następnie bezpiecznie wróciły do domów.

Mariola Zaborowska

« z 2 »