Wycieczka w ramach języka kaszubskiego z klas IV-VI

31 X 2017 roku w ramach języka kaszubskiego odbyła się po raz kolejny wycieczka do Gdańska, tym razem jednak młodzież z klas IV-VI.

Zajęcia rozpoczęły się od zajęć dydaktycznych w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt. „Szklana pogoda”. Tam samodzielnie wykonywali doświadczenia i eksperymenty mające na celu poszerzenie wiedzy na temat zjawisk pogodowych zachodzących w przyrodzie. Dowiedzieli się między innymi jak powstają chmury, tęcza, czy deszcz. Mieli także okazję by obejrzeć i założyć strój nurka klasycznego, który używany był w dawnych czasach. Następnie młodzież udała się na do sali zabaw, gdzie można było poczuć się jak marynarz kierując statkiem, okrętem czy nauczyć się wiązania lin.

Kolejną atrakcją był rejs promem po Motławie i godzinne zwiedzanie statku „Sołdek”. W muzeum uczniowie na własne oczy zobaczyli miedzy innymi jak poruszały się tak ogromne statki, jak przebiegał proces łączności pomiędzy innymi okrętami, kajuty marynarzy, ładownię, mostek i wiele innych.

Całodzienny wyjazd zakończył się posiłkiem w McDonald. Można stwierdzić, iż wycieczka była bardzo kształcąca, a tym samym miła i wesoła.

Mariola Zaborowska