Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej i Jump City.

Wycieczką do Gdańska I a i I b gimnazjum postanowiły uczcić kończący się rok szkolny. Wraz z wychowawcami Anną Schütz i Anną Lideke – Konert zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Jest to wyjątkowe miejsce, które na pewno na długo zostanie w pamięci pierwszoklasistów. Pani przewodnik przybliżyła dzieje II Wojny Światowej z perspektywy Polski, ale też innych krajów biorących w niej udział. Pokazy multimedialne oraz eksponaty, które przekazali ocaleni zrobiły ogromne wrażenie na zwiedzających. Zdobytą wiedzę uczniowie będą mogli wykorzystać podczas lekcji historii, ale również stać się bardziej wrażliwymi młodymi ludźmi. Po wizycie w muzeum udaliśmy się do Jump City, gdzie uczniowie rozładowali nadmiar energii w parku trampolin. Jest to miejsce, w którym na ponad 140 trampolinach spełniają się marzenia o lataniu.