Wycieczka Kraków->Zakopane->Zator

27 maja bardzo wczesną porą klasy III gimnazjum oraz przedstawiciele klasy VIII wyruszyli na swoją ostatnią wspólną wycieczkę. Podróżowaliśmy pociągiem do Zakopanego pod opieką pani Anny Schũtz oraz pana Łukasza Flisikowskiego. Wycieczka trwała trzy dni, podczas których mogliśmy podziwiać piękno polskich gór, wraz z przewodnikiem tatrzańskim zwiedziliśmy zabytkową wieś Chochołów, podziwiając góralską architekturę. Dowiedzieliśmy się, jak żyło się wcześniej miejscowej ludności oraz poznaliśmy wiele nieznanych nam ciekawostek. Pogoda była bardzo kapryśna, ale pozwoliła na zdobycie Gubałówki i podziwianie wspaniałej zakopiańskiej panoramy z wysokości ponad 1000 metrów. Wieczorem było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Niektórzy z nas mogli zmierzyć się z nowo poznanymi kolegami ze Śląska w meczu piłki nożnej. Ostatniego dnia wycieczki, bardzo wcześnie wybraliśmy się do kulminacyjnego punktu wycieczki Energyladii. Wszyscy świetnie się bawili. Mogli poczuć moc adrenaliny i zmierzyć się z własnym strachem. Odważnych nie brakowało, aby skorzystać z największej w Europie kolejki górskiej Hyperion, która ma 77 metrów wysokości i pędzi 140 km/h. Powrót do domu był długi i męczący, ale humory wszystkim dopisywały do samego końca wycieczki.

« z 3 »