WYCIECZKA KLAS VI DO „BŁĘKITNEJ SZKOŁY”

Cóż to był za tydzień! Podczas gdy większość uczniów siedziała w szkolnych salach i rozwiązywała zadania z matematyki lub analizowała teksty pozytywistycznych pisarzy, klasy VI wraz z opiekunkami, tj. panią Iloną Kościelską i p. Jolantą Jereczek, udały się w teren, na północne krańce Polski. Naszym głównym celem była „Błękitna Szkoła” we Władysławowie.

Grafik był bardzo napięty, więc po przybyciu na miejsce od razu ruszyliśmy w teren. Piękna pogoda, słońce, piasek, szum fal… Chciałoby się rzec, że to Karaiby, ale nic bardziej mylnego. To nasze piękne morze! Zebrane przez uczniów muszelki, kamyki i bursztyny już zawsze będą przywoływać w myślach ten wspaniale spędzony czas. Oprócz wspomnień dzieci przywiozły ze sobą ogrom nowej wiedzy, którą zdobyły na różnorodnych warsztatach. Od dzisiaj każdy uczeń klasy VI jest ekspertem z zakresu fauny i flory Bałtyku! Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty ornitologiczne, podczas których uczniowie próbowali identyfikować poszczególne gatunki ptaków na podstawie wydawanych przez nie odgłosów. Równie ciekawe były zajęcia dotyczące bezkręgowców. Któż może się pochwalić tym, że trzymał ogromnego ślimaka, patyczaka, czy też liśćca przypominającego liść? Tylko klasa VI ! Udało się nam również odwiedzić Hel, a tam niezwykłe miejsce – fokarium.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy… Nadszedł dzień powrotu do domu. Po drodze odwiedziliśmy jeszcze Loopys World, gdzie na uczniów czekała moc atrakcji. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do stacji końcowej – Kościerzyny.

Jolanta Jereczek, Ilona Kościelska

« z 2 »