WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO PARKU EDUKACYJNEGO ZOO – EGZOTYCZNE KASZUBY W TUCHLINIE

W czwartek 3 marca uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Parku Edukacyjnego ZOO – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć z bliska i dotknąć egzotyczne zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Obserwowanie zachowania dzikich zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji i wrażeń. Wykwalifikowany przewodnik w interesujący sposób opowiadał o życiu zwierząt żyjących w parku.

Trzecioklasistom najbardziej podobały się niezwykłe papugi, które tańczyły i mówiły oraz niesamowite wrażenie na dzieciach wywarł pyton tygrysi. Uzupełnieniem pobytu w zoo był seans w kinie 3D. Film popularno – naukowy pt. „Sea Rex – podróż do prehistorycznego swiata” wzbogacił wiadomości dzieci na temat życia na naszej planecie przed milionami lat ze szczególnym uwzględnieniem epoki dinozaurów.

Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę, niezapomnianym przeżyciem oraz ciekawą lekcją przyrody.

Jagoda Troka, Anna Ebertowska, Renata Abramowska