WYCIECZKA EDUKACYJNA KLAS TRZECICH DO SKANSENU WE WDZYDZACH

12 października uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami udali się do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie przenieśli się do XIX – wiecznej wsi kaszubskiej. Bardzo ciekawa była  wędrówka między starymi zabudowaniami skansenu oraz zwiedzanie wybranych obiektów. Celem wyjazdu było przybliżenie tradycji, historii oraz kultury kaszubskiej.

Dzieci wchodziły do pomieszczeń drewnianych chat i ich obejść. Na własne oczy zobaczyły jak żyli i czym zajmowali się ludzie sto i więcej lat temu. Duże wrażenie zrobił na nich młyn, szkoła, kościółek oraz dworek, który pięknie prezentował się na zewnątrz.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach artystycznych „malowanie na szkle” podczas których poznały genezę malarstwa na szkle, technikę wykonania oraz zdobnictwo szklanych obrazków.

Największą atrakcją było odwiedzenie „Muzeum do zabawy”, gdzie dzieci poznały dawne zabawy i zabawki, a co najważniejsze same mogły się nimi pobawić.

Po dniu pełnym wrażeń uczniowie bogatsi o nowe doświadczenia i interesujące wiadomości wrócili do domu.

Organizatorzy:
Jagoda Troka