WYCIECZKA DO ZOO

Dnia 10 czerwca 2024 roku klasy 1a i 1b z naszej szkoły wzięły udział w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku . Wyjazd odbył się pod opieką wychowawczyń – pani Anny W., pani Jagody T. , oraz pani Weroniki L.  Zebraliśmy się o godzinie 8:00 przed szkołą. Autokar przyjechał punktualnie i po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy w drogę. Dotarliśmy do zoo o godzinie 9:30. Na miejscu czekał na nas przewodnik, który przedstawił nam plan zwiedzania oraz kilka zasad dotyczących bezpieczeństwa.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejazdy turboślimakiem. Podczas przejazdu uczniowie podziwiali wszystkie zwierzęta mieszkające w zoo. Zobaczyliśmy między innymi wybiegi dla słoni, żyraf, zebry oraz innych zwierząt afrykańskich. Dzieci były zafascynowane ogromnymi słoniami i wysokimi żyrafami.

 Po przejażdżce udaliśmy się na kolejne zwiedzanie. Odwiedziliśmy pawilon z  małpami. Dzieci były zachwycone widokiem skaczących po drzewach gibonów oraz figlujących małpek. O godzinie 12:00 zrobiliśmy przerwę na posiłek w restauracji.

Po zwiedzaniu dzieci miały czas na zakup pamiątek. O godzinie 14:30 zebraliśmy się przy autokarze i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do szkoły wróciliśmy około godziny 16:00.

Wycieczka do zoo okazała się bardzo udana. Dzieci były zachwycone możliwością zobaczenia na żywo wielu egzotycznych zwierząt, a także dowiedzenia się wielu ciekawych informacji na ich temat. Wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni wrażeń.

                                                                                                                         Anna W.

                                                                                                                         Jagoda T.