Wycieczka do Zielonej Szkoły klas pierwszych

W piątek 24 września 2021r. uczniowie klasy 1a i 1b wyruszyli na spotkanie z przyrodą, kulturą i krajobrazem  Kaszub Południowych. Wzięli czynny udział w warsztatach terenowych po terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w okolicach Zielonej Szkoły w Schodnie. Podczas wycieczki mali uczniowie mieli okazję odbyć atrakcyjne zajęcia proekologiczne w towarzystwie profesjonalnego edukatora – przyrodnika, który na co dzień zajmuje się pracą na rzecz ochrony przyrody. W trakcie przechadzki po pobliskim lesie m.in. poznali wiele gatunków grzybów, ciekawostki o roślinach pod ochroną, zobaczyli gdzie mieszkają nietoperze, obejrzeli paśnik dla saren, budki dla dzikich pszczół.  Po wycieczce po lesie czekało na dzielnych uczniów ognisko, podczas którego dzieci mogły samodzielnie upiec kiełbasę. Uśmiechnięci pierwszoklasiści wrócili z tego wyjazdu pełni wrażeń i emocji.

Aleksandra Wardyn
Maria Plata