Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego w ramach nauki języka kaszubskiego

W piątek, 16 czerwca 2023 r. uczniowie klas V,VI i VIII udali się autokarem na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. Wycieczka miała na celu poznanie regionu kaszubskiego i jego osobliwości przyrodniczych.

Łeba przywitała nas słońcem i gorącym piachem . Dzieci meleksami udały się z Rąbki do Wydmy Łąckiej. Wrażenia były niesamowite, niektóre dzieci w ogóle nie były w tym wyjątkowym miejscu. Na szczycie wydmy mogły podziwiać z jednej strony Jezioro Łebsko, a z drugiej – Morze Bałtyckie. Zabawom i wygłupom na piasku nie było końca…

Spacerkiem uczestnicy wrócili do Rąbki gdzie z powrotem meleksami wrócili na parking w Rąbce. Następnie autokarem udali się do miasta – Łeba, gdzie zwiedzili port rybacki. W Łebie uczniowie odwiedzili świat labiryntów, gdzie w grupach mogli spróbować swoich sił w poszukiwaniu wyjścia z labiryntu. Wszyscy wrócili zmęczeni i zadowoleni . W drodze do domu zatrzymaliśmy się na posiłek w Macdonal’s . Wycieczka klas V, VI VIII okazała się wspaniałym wyjazdem integracyjnym i odskocznią od nauki.

 

Opiekę nad uczniami sprawowały:

Weronika Labuda

Adrianna Neubauer