Wycieczka do Gdyni

W piątek 17 maja 2024 r. klasy trzecie wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do Gdyni. Naszym pierwszym punktem zwiedzania był ORP – BŁYSKAWICA – najstarszy zachowany niszczyciel – weteran II wojny światowej, który uczestniczył aktywnie
w działaniach wojennych.Uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem pokładu, przyjrzeć się artylerii okrętowej. Po zejściu pod pokład można było zajrzeć do pomieszczeń marynarskich, kotłowni i maszynowni, nawet przejść przez okrętowy kocioł. Specjalną atrakcją jest muzealna wystawa “ORP Błyskawica – Wierny okręt”. Następnie uczniowie udali się do OCEANARIUM, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Mieszkańcy koralowego zakątka” obserwując za pomocą lup podmorskich mieszkańców.

W dalszej części zwiedzania oceanarium uczniowie mogli podziwiać podwodny świat zwierząt morskich.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była STREFA ZOLTAR, w której uczniowie korzystali z urządzeń interaktywnych. Tam również posililiśmy się zamówioną wcześniej pizzą.

Zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni, wróciliśmy do Wielkiego Klincza, gdzie czekali na nas spragnieni opowieści rodzice.

Maria Plata

Marta Browarczyk

Anita Kulaszewicz