Wycieczka do Gdańska

19 maja uczniowie klas szóstych i klasy siódmej uczestniczyli w wycieczce do Gdańska.  Dzięki prowadzeniu pani przewodnik udało się nam zwiedzić najciekawszą część Starego Miasta. Poznaliśmy życie kupców gdańskich, miejscowych rzemieślników oraz zwykłych mieszkańców.  Niektórzy z nas mieli okazję wcielić się w role reprezentantów każdej warstwy społecznej.  Spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami, podziwialiśmy zabytkowe kamienice, prace bursztynników, odwiedziliśmy Neptuna i udaliśmy się do Kościoła Mariackiego.
Tam czekał na nas kolejny fragment bogatej historii miasta oraz teatr figur zegara astronomicznego.  Następnie wdrapaliśmy się na wieżę kościoła by podziwiać panoramę Gdańska.  Kolejne emocje to Muzeum Iluzji.  Mogliśmy tam doświadczyć ciekawych zjawisk przyrodniczych oraz ulec złudzeniom optycznym.  Było wiele dobrej zabawy i zdziwienia.
Po krótkim odpoczynku, po posiłku udaliśmy się w drogę powrotną.  Dzięki sprawnej jeździe kierowcy autobusu udało nam się pożegnać zakorkowane miasto i w dobrych humorach na czas wrócić do Wielkiego Klincza. Opiekunami wycieczki były panie Marzena Kościelska-Pastwa, Renata Abramowska i Mirosława Daszkowska.