WYCIECZKA DO BĘDOMINA

W dniu 1 czerwca 2021 roku uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami wybrali się do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Na miejscu w asyście przewodniczki dzieci miały okazję obejrzeć dwie ekspozycje: „Józef Wybicki i jego czasy” oraz „Losy Mazurka Dąbrowskiego na przestrzeni lat”. Wystawy muzealne łączą tradycyjne treści z nowoczesnymi rozwiązaniami. Najciekawszą kolekcją muzeum są muzykalia patriotyczne, tworzą je śpiewniki i nuty polskich pieśni patriotycznych. Ciekawostką muzeum jest możliwość spotkania mieszkańców dworku Józefa Wybickiego. Dzieci miały również okazję zaopatrzyć się w pamiątki, które przypominają o tym ciekawym miejscu. Na zakończenie naszej wizyty w muzeum uczniowie odśpiewali hymn w postawie „na baczność”.

Wycieczka dostarczyła naszym małym podróżnikom mnóstwo wrażeń i wiele radości.

Jagoda Troka

Anna Ebertowska