Wizyta w Wolfsburgu – wymiana młodzieży polsko – niemieckiej

W środę 22 maja wczesnym rankiem rozpoczęła się podróż do Niemiec. Do Wolfsburga uczestnicy projektu dotarli porą obiadową, gdzie czekali na nich uczniowie i nauczyciele z Eichendorfschule. Popołudnie i wieczór dzieci spędziły wspólnie z rodzinami, zapoznając się z niemiecką kulturą i obyczajami już od pierwszego dnia pobytu. W czwartek rano młodzież wzięła udział w wycieczce do Hannoveru, gdzie podczas spaceru zwiedzała miasto. Następnie udali się do Oceanarium Sea Life, gdzie odkrywali mieniący się kolorami podwodny świat.

W piątek młodzież zwiedzała niemiecką szkołę – Eichendorfschule oraz brała udział w lekcjach, po czym czekało ich powitanie przez Panią Burmistrz Wolfsburga w ratuszu oraz podziwianie widoków miasta z wieży widokowej. Tego dnia młodzież jeszcze spacerowała ulicami miasta oraz podziwiała wilczy zamek. Kolejny dzień dostarczył uczniom wielu wrażeń podczas zwiedzania historycznego miasteczka Quedlinburga. Młodzież mogła podziwiać urokliwy pas secesyjnych willi, zobaczyć zamek, lokalny rynek oraz zobaczyć panoramę miasteczka. Kolejną atrakcją tego dnia było zwiedzanie Jaskini Baumanna w powiecie Harz, która jest najstarszą jaskinią pokazową w Niemczech. W poniedziałek odbyły się warsztaty w Muzeum Motoryzacji Autostadt w Wolfsburgu podczas których uczniowie zapoznali się z tajnikami projektowania samochodów, samodzielnie wykonali projekt i własnoręcznie ulepili swój wymarzony samochód. Po warsztatach dzieci zwiedziły kilkupiętrowy budynek obrazujący historię motoryzacji, gdzie podziwiali liczne modele samochodów, które powstały na przełomie wieków w tym Volkswagena. We wtorek czekała na uczniów wizyta z wieloma atrakcjami w parku wodnym – BadeLand. Po południu czekało nas pożegnanie z młodzieżą z wymiany polsko – niemieckiej, ich rodzinami i nauczycielami podczas pożegnalnego grilla. W środę o 15 – tej uczniowie wraz z opiekunami wybrali się w podróż powrotną do Polski.

« z 2 »