WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

30 kwietnia 2024 r., uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą udali się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu, aby bliżej zapoznać się z pracą strażaków. Wizyta ta poprzedzona była omówieniem lektury „Jak Wojtek został strażakiem” która była inspiracją do poznania tego zawodu.  

Na początku Druh Paweł Skwierawski przybliżył uczniom jak wygląda służba w Ochotniczej Straży oraz przypomniał kwestie bezpieczeństwa. Następnie zapoznał najmłodszych z placem i miejscem w którym strażacy szykują się do akcji. Tuz po tym uczniowie udali się na plac, gdzie obejrzeli dokładnie wóz strażacki, sprzęt ratowniczo – gaśniczy, wyposażenie całej jednostki. Każdy z uczniów mógł wejść do wozu strażackiego, aby poczuć się tak jak strażak.  

To była bardzo ciekawa lekcja oraz cenne doświadczenie dla pierwszaków. Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Klinczu za umożliwienie poznania z bliska pracy strażaków.  

Anna Wołoszyk