WIZYTA W BIBLIOTECE

Z okazji Dnia Bibliotekarza, który przypada 8 maja oraz w nawiązaniu do tematyki zajęć lekcyjnych, uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawcami, udali się do szkolnej biblioteki w celu przeprowadzenia wywiadu z Panią Renatką, bibliotekarką naszej szkoły. Wywiad poprzedzony był zajęciami, podczas których uczniowie zapoznali się z zawodem bibliotekarza, poznali zalecenia dla czytających książki oraz dowiedzieli się jak o nie dbać.

Pytań do Pani Renatki było co nie miara. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda ścieżka kariery bibliotekarza, jak długo pani Renatka pracuje jako bibliotekarka i co spowodowało że chciała nią zostać, jaki jest poziom czytelnictwa w szkole, kto kupuje książki do biblioteki i wiele innych ciekawostek. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tą tematyką.

Wizyta w bibliotece przybliżyła uczniom, jak ważne jest czytanie książek oraz umożliwiła bliższe poznanie zawodu bibliotekarza.

Anna Wołoszyk

Jagoda Troka