Wizyta w Bazie Lotnictwa Morskiego

Dzięki uprzejmości Dowódcy 44. Bazy Lotnictwa Morskiego uczniowie klasy 3a z Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu mieli możliwość odwiedzenia w dniu 16.11.2023r. Jednostki Wojskowej z garnizonu Siemirowice.

Zwiedzanie dzieci rozpoczęły od wizyty w Wieży Portu Lotniczego, gdzie miały możliwość zapoznać się z miejscem, z którego prowadzi się działalność lotniczą. Następnie wycieczka udała się do spadochroniarni, gdzie uczniowie poznali technikę składania spadochronów, a także zobaczyli sprzęt do samoratowania na morzu.

Kolejny etap wizyty w bazie stanowiło zwiedzanie Wojskowej Straży Pożarnej. Uczniowie zapoznali się z specyfiką służby oraz wyposażeniem jakim dysponują lotniskowi strażacy, tym samym zobaczyli różnice pomiedzy służbą żołnierza-strażaka a innych strażaków.

Następnie dzieci udały się do hangaru, gdzie mogły zapoznać się z jednym z typów statku powietrznego użytkowanym w lotnictwie morskim. Zapoznali się z pracą techników oraz mieli mozliwość zasiąść za sterami samolotu, a zatem poczuć się jak prawdziwi piloci.

Z hangaru dzieci przemieściły się w okolice pasa startowego, gdzie w schronie samolotowym żołnierze z baterii przeciwlotczniej zaprezentowali jakim uzbrojeniem dysponują. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie indywidualne żołnierza.

Pomimo niesprzyjające aury uśmiechy na twarzach dzieci swiadczyły o tym, iż wycieczkę można było uznać za udaną.

Maria Plata