WIZYTA PIERWSZAKÓW W BIBLIOTECE

W pierwszych dniach września uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę. Spotkanie odbyło się z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego  w zawężonym gronie z podziałem na grupy.

Pierwszaki dowiedziały się, co to za miejsce, jak nazywa się osoba, która tu pracuje, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy korzystać  z księgozbioru. Poznały również zasady właściwego zachowania się w bibliotece. Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji.  Uczniowie zwiedzili bibliotekę, przeglądali książki znajdujące się na półkach, ale szczególnym zainteresowaniem obdarzyli dział dla najmłodszych.

Pani bibliotekarka następnie  przeczytała książeczkę z działu dziecięcego, której uczniowie słuchali z wielkim zaciekawieniem. Następnie  wykonali pracę plastyczną związaną z przeczytaną bajką. Młodzi czytelnicy mieli także, po raz pierwszy, okazję do samodzielnego wypożyczenia literatury dziecięcej, każdy uczeń wypożyczył wybraną książkę.  Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

 

Renata Abramowska