„Wiosenne ptasie trele”

22 marca 2022 klasa 1a, 1b, 2a i 2b wzięły udział w warsztatach przyrodniczych pt.: ”Wiosenne ptasie trele.” Dzięki  uprzejmości Zielonej Szkoły w Schodnie, przybył do nas instruktor pan Adam Michalak  wybitny przewodnik i ornitolog.

Dzieci poprzez doświadczenia uczyły się wypatrywać ptaki przez lornetkę, nasłuchiwać  śpiew ptaków przy pomocy cyfrowego mikrofonu kierunkowego, a także rozpoznawać ptaki po wyglądzie i głosie. Uczniowie oglądali rożnego rodzaju  pióra, które różniły się  wielkością, barwą i pochodzeniem.  Dodatkowa trakcją było zainstalowanie aplikacji BirdNET, której zadaniem jest identyfikowanie dźwięków ptaków. To bardzo proste w użyciu narzędzie, które analizuje zarejestrowaną próbkę dźwiękową.

Marta Browarczyk