WIGILIJNE SPOTKANIE W BIBLIOTECE

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.
17 grudnia w naszej bibliotece odbyło się wigilijne spotkanie połączone ze wspólnym kolędowaniem, udział wzięli uczniowie klasy 3b.

Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia uczniom zwyczajów i tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, o których często zapominamy w tych trudnych, zabieganych czasach. Teksty nawiązujące do świąt i wigilii zostały przeczytane przez organizatorów oraz panią pedagog Wioletę Kosznik. Po przeczytaniu nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd. Choć Wigilia Bożego Narodzenia przypada za kilka dni, my przeżywaliśmy te chwile w naszym gronie po to, aby przenieść ten radosny nastrój do swoich rodzinnych domów. Pani Dyrektor Iwona Kuśmierczuk złożyła wszystkim zgromadzonym spokojnych świąt i wiele radości, prosząc uczniów o przekazanie życzeń rodzicom. Wszyscy byli głęboko poruszeni tak podniosłą chwilą, każdy mógł odnaleźć jakąś cząstkę siebie w tym trudnym czasie pandemii. Całość ubogaciła piękna dekoracja w bibliotece przygotowana na tę okoliczność tworząc niepowtarzalny klimat.

Po wspólnym śpiewaniu kolęd i życzeniach, podzieliliśmy się opłatkiem i poczęstowaliśmy się specjałami wigilijnymi przygotowanymi przez rodziców. Na zakończenie dzieci obdarowały się wzajemnie upominkiem świątecznym co wywołało dużo radości.

Życzymy wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Renata Abramowska, Jagoda Troka