Wielki sukces naszych uczennic

27 marca br. podczas Rekolekcji Wielkopostnych w Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu przeprowadzone zostały eliminacje szkolne do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy poświęconej 100-leciu urodzin świętego Jana Pawła II. Wzięło w nich udział 28 uczniów z klas IV-VIII. Do dalszego udziału zakwalifikowało się sześcioro uczniów, w grupach wiekowych: IV-VI i VII-VIII.

W związku z zaistniałymi trudnościami w obecnej sytuacji, dalszy etap olimpiady odbył się w dniu 12.05 w formule on-line. Uczniowie otrzymawszy link do udziału w Olimpiadzie, przystąpili do niej, chociaż sieć była bardzo obciążona i wystąpiły liczne komplikacje. W efekcie końcowym i ku ogólnej radości, stanęli na wysokości zadania, uzyskując wspaniałe rezultaty. W Olimpiadzie brało udział 2582 uczestników, w tym 48 z województwa pomorskiego.Ania Pastwa z kl. V b- zdobyła III miejsce (!!!), a wyróżnione zostały, z dużą ilością punktów, blisko podium:  Julia Cieplińska i  Katarzyna Narloch kl. VIII, Amelia Czapiewska VII b, Lena Chmielewska i Klaudia Zaworska kl. V a.
Wszystkim uczennicom gratulujemy pięknego osiągnięcia, dziękujemy za tak wspaniałe wyniki oraz życzymy dalszych sukcesów.