Warsztaty pszczelarskie

Po raz kolejny klasę 1a odwiedzili interesujący goście, którzy wykonują bardzo nietypowy zawód. Państwo Maria i Jarosław Cichoccy są pszczelarzami pracującymi w Powiatowym Centrum Pszczelarskim w Lubaniu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, kim jest pszczelarz, czym jest ul, a także jakie znaczenie mają pszczoły dla naszego otoczenia oraz dlaczego powinniśmy dbać o te małe stworzenia.

Pan Jarosław opowiedział historię bartnictwa, pokazał czym jest i w jaki sposób produkuje się miód, a także jakie są jego rodzaje. Warsztaty pszczelarskie były świetną okazją do zapoznania się z poszczególnymi rodzajami uli. Dodatkową atrakcją była możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza.

Na zakończenie spotkania nasi goście przygotowali dla wszystkich dzieci miłą niespodziankę w postaci zawieszki na choinkę wykonanej z wosku pszczelego.

Maria Plata