WARSZTATY „JASTROWE”

W czwartek 31 marca uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami udali się do Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica w Kościerzynie, gdzie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach wielkanocnych. Dzieci pod okiem doświadczonego animatora kultury miały okazję zapoznać się z kaszubskimi tradycjami wielkanocnymi oraz własnoręcznie wykonać palmy wielkanocne i kraszanki.

Trzecioklasiści wzięli również udział w edukacyjnej grze terenowej „Jastre” na Kaszubach. Zabawa polega na tym, że we wskazanych na mapie miejscach znajdują się treści zadań, które należy rozwiązać. Najpierw jednak, dzieci musiały szczegółowo zapoznać się z dodatkowymi informacjami zamieszczonymi na kartach w formie pisanek przy piecu chlebowym. Uczniowie z zapałem szukali wśród drzew kolejnych ukrytych wskazówek i zagadek wpisując ich rozwiązania na specjalnej karcie.

Wyjazd wzbogacił wiadomości dzieci na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych na Kaszubach.

Jagoda Troka, Anna Ebertowska, Renata Abramowska