„U ŻŁÓBKA”

Dnia 20.12.2017 uczniowie klasy IIIa jak co roku, przygotowali dla Rodziców przedstawienie bożonarodzeniowe. Wspólną Wigilię rozpoczęliśmy od czytania Pisma Świętego. Następnie dzieci wcieliły się w rolę aktorów i wprowadziły Rodziców w świąteczny nastrój. Te jasełka jednak różniły się od tych, które przygotowywały dzieci we wcześniejszych latach. Po raz pierwszy uczniowie zaprezentowali się na scenie i wcieliły w swoje role przy użyciu pantomimy. Było to dla nich trudne, jednak efekt był oszałamiający. Dzieci wspaniale zaprezentowały się na scenie i bez problemu przekazały Rodzicom treści Narodzenia Pana Jezusa. Wspólnie też zaśpiewały kolędy i pastorałki oraz zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne grając na fletach kolędy. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów,  wychowawcy i rodziców opłacało się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli wspólnie wraz z Dyrekcją Szkoły do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Anna Wołoszyk