TURNIEJADA O PUCHAR ZIELONEGO SŁONIA 2016

W dniach 11-13.03.2016 r. w Dziemianach odbył się XIII Turniej o puchar Zielonego Słonia. Do Dziemian zjechali się harcerze z Wiel­kiego Klincza, Kościerzyny, Stężycy, Lipusza, Starej Kiszewy, Kalisza i Łubiany.

Gos­podarzem  imprezy była 12 Druży­na Harcerska w Kościerzyny. W piątek, 11 marca zaczęliśmy nasze harcowanie od kominka, podczas którego każda drużyna zaprezentowała przygotowany plakat. Sobotę zaś rozpoczęliśmy od zaprawy porannej i uroczystego apelu. Następnie druhny i druhowie przystąpili do rywalizacji drużyn w szeregu różnych konkurencji. Wieczorem przedstawiciele środowisk harcerskich zaprezentowali zwiastuny filmów oraz przedstawienia przygotowane przez wszystkie drużyny. W niedzielę po mszy świętej odbył się apel kończący biwak.

Wyniki Turniejady Zielonego Słonia 2016:
I miejsce – 11 Drużyna Harcerska  z Wielkiego Klincza
II miejsce – 23 Drużyna Harcerska z Łubiany
III miejsce – 8 Drużyna Harcerska  z Kościerzyny

Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia.