Turniej o „Złote Coś”

W dniach od 18-20 listopada 2016r. Stara Kiszewa gościła harcerzy z Hufca Kościerzyna oraz gości z Hufca Bytów na II Turniejadzie o „Złote Coś”. Prekursorem imprezy była 11DH z Wielkiego Klincza. Głównym celem biwaku nie była wygrana, lecz nawiązywanie przyjaźni na całe życie. Oczywiście gra o zwycięstwo była zacięta, ale nie przeszkodziła ona harcerzom w dobrej zabawie. Na uczestników czekało wiele zadań, z którymi w pełni musieli się zmierzyć. Harcerze trudzili się ze znajomością prawa harcerskiego bądź przenosili się do świata fantasy na rajdzie nocnym. Musieli również wykazać się kreatywnością i stworzyć oraz zaprezentować piosenkę o tytułowym Złotym Cosiu. By odpocząć od rywalizacji uczestnicy mogli odprężyć się oglądając film lub spędzić czas na dyskotece. Zwycięską drużyną okazała się 12 Drużyna Starszoharcerska Incognit  z Kościerzyny.
Kolejna edycja Turniejady o Złote Coś odbędzie się w Lipuszu.

Ilona Kościelska