Trzynastego w piątek – nie pechowy!

W piątek 13 IV 2018 r. w Zespole Szkół w Wąglikowicach już tradycyjnie odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas I-III SP – Edyta Flisikowska i Jakub Lepak; w kat. IV-VI – Julia Cieplińska i Natalia Marczyk, w kat. kl. VII SP i II-III Gim – Marta Pałasz i Wiktoria Stolc.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Z sześciorga recytatorów aż czworo zajęło notowane miejsca: Jakub Lepak z IIIc drugie, Julia Cieplińska z VI trzecie, Marta Pałasz z IIa Gim drugie, a Wiktoria Stolc również z IIa Gim pierwsze. Naszych trzecioklasistów do konkursu przygotowała p. Mariola Zaborowska, pozostałych p. Grzegorz Schramke.

Recytatorzy, którzy zajęli I lub II miejsce będą reprezentować szkołę w eliminacjach powiatowych w Kościerzynie. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!