W Szymbarku i Gdańsku Oliwie – wycieczka z języka kaszubskiego kl. I i III SP.

W sobotę 26 maja najmłodsi uczniowie uczęszczający na język kaszubski pojechali pod opieką p. Renaty Abramowskiej, p. Ilony Kościelskiej i p. Grzegorza Schramke na wycieczkę edukacyjną. Wpierw zajechali do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie m.in. zobaczyli najdłuższą deskę na świecie, poznawali w jakich warunkach żyli ludzie na Syberii i zmierzyli się z nierównościami domku do góry nogami. Potem poznawali zwierzęta w oliwskim ZOO, a następnie podziwiali Katedrę Oliwską (gdzie także dowiedzieli się o grobie książąt pomorskich oraz zobaczyli portrety czterech pomorskich władców), przeszli się ładnym i ciekawym Ogrodem Oliwskim, a najwytrwalsi ruszyli jeszcze z p. Abramowską i p. Schramke na Wzgórze Pachołek, na szczycie którego jeszcze wdrapali się po schodach na wieżę widokową, skąd podziwiali rozciągające się widoki. I choć prognozy pogody wcześniej straszyły, a w Wielkim Klinczu oraz okolicy zdrowo lunęło (i to nie raz), dla uczniów aura była łaskawa – słoneczko przypiekało, a ciemne chmury wędrowały w dali.