„Szlachetne raki – współczesne nieboraki”

Uczniowie klasy V a, V b, VI wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji edukacyjnej pt. „Szlachetne raki – współczesne nieboraki” Zajęcia były przeprowadzone przez pracowników Zielonej Szkoły ze Schodna. Warsztaty poszerzyły wiedzę na temat lokalnych gatunków raków szlachetnych kiedyś i dzisiaj.

Uczniowie, zapoznali się z różnicami w wyglądzie  raka szlachetnego i pręgowatego, umiejętnością oceny wpływu zanieczyszczeń jeziora na życie, jak również poznanie gatunków  inwazyjnych, jako zagrożenie dla lokalnej fauny i flory. Pod koniec zajęć, uczestnicy warsztatów wzięli udział w grze terenowej z nagrodami. Warsztaty, dostarczyły dużo nowej wiedzy i umiejętności potrzebnych w rozpoznawaniu raka szlachetnego.

Ilona Kościelska