SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

27 lutego 2017  r. w bibliotece odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich.  Organizatorami konkursu była pani Jagoda Troka i pani Renata Abramowska.

W konkursie udział wzięło 18 uczniów z klas najmłodszych. Przy ocenie kierowano się następującymi kryteriami: dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe, dykcja, donośność głosu, modulacja, tempo mówienia i ogólne wrażenie artystyczne. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Jury w składzie:

  1. Pan Wojciech Drzewiński – Dyrektor
  2. Pani Beata Jeżewska – Wicedyrektor
  3. Pani Jolanta Jereczek – polonista

Wyniki konkursu:

I miejsce    –  Natalia Duraj kl. IIb

II miejsce  –   Klaudia Zaworska kl. IIa

III miejsce –  Aleksandra Neubauer  kl. IIIb

Wyróżnienie – Nadia Polak kl. IIIa       

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Natomiast dla wszystkich uczestników Dyrekcja przygotowała słodką niespodziankę. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Gminnym Konkursie Recytatorskim!

Renata Abramowska i Jagoda Troka