Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej dla uczniów klas 4-8

W czwartek 14 marca 2024r. w naszej szkole odbył się na etapie szkolnym Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej dla uczniów z klas 4-8. W konkursie udział wzięło 11 uczniów. Każdy uczestnik przedstawiał dwa utwory poetyckie w tym również poezję śpiewaną. Komisja oceniała uczestników wg ktyterium: doboru repertuaru, kultury wymowy, interpretacji oraz ogólnego wyrazu artystycznego. W skład komisji wchodzili: Dorota Masiak, Tomasz Dera i Bożena Skwierawska.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Zuzanna Drewek

II miejsce: Klaudia Bek

III miejsce „ex aequo”: Marta Okrój, Piotr Datta

Pozostali uczestnicy z wyróżnieniem za udział w konkursie: Blanka Duraj, Zofia Kalinowska, Amelia Kraśniewska, Magda Potrac, Oliwia Troka, Karolina Wysiecka, Nikola Jankowska.

W konkursie przewidziano dyplomy, nagrody oraz słodki upominek od organizatora.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu a laureatom 1 i 2 miejsca życzymy sukcesu na etapie gminnym, który się odbędzie 25 marca 2024r. w Łubianie.

Bożena Skwierawska