SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS I-III

28 stycznia 2022 r. w bibliotece odbyła się na etapie szkolnym kolejna edycja  Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla uczniów klas I-III z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego.Celem konkursu było m.in. zainteresowanie uczniów poezją, wspólne przeżywanie emocji, poznawanie pięknej polskiej poezji oraz dobra zabawa. Wszyscy mówili swoje wiersze najpiękniej, jak potrafili, każdy dał z siebie wszystko.

W konkursie udział wzięło 11 uczniów z klas I-III. Każdy uczestnik recytował dwa dowolnie wybrane utwory poetyckie dostosowane do swojego wieku.

Komisja dokonała oceny wg następujących kryteriów:

• dobór repertuaru,
  • pamięciowe opanowanie tekstu,
  • interpretacja tekstu,
  • ogólny wyraz artystyczny.

Jury oceniało w składzie:  pani dyrektor Iwona Kuśmierczuk, polonista pani Grażyna Schmidt oraz pedagog-logopeda pani Wioleta Kosznik.

Wyniki konkursu:

I miejsce    –  Paulina Gutowska kl. Ib

II miejsce–    Kaja Gierszewska kl. IIIb

III miejsce –  Oliwia Dufke kl. Ib

Wyróżnienie – Marta Okrój kl. IIIa

Uczestnicy konkursu:

1. Marta Ebertowska 1a
  2. Paulina Gutowska 1b
  3. Oliwia Dufke 1b
  4. Blanka Duraj 2a
  5. Amelia Kraśniewska kl. 2b
  6. Alicja Nierzalewska kl. 2b
  7. Martyna Gutowska 3a
  8. Patrycja Kobus 3a
  9. Marta Okrój 3a
  10. Kaja Gierszewska kl. 3b
  11. Magdalena Potrac kl. 3b

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy uznaniowe i nagrody. Natomiast dla wszystkich uczestników Dyrekcja szkoły przygotowała słodkie upominki.

Laureatom gratulujemy i gorąco dziękujemy wszystkim uczniom za udział  w  konkursowych zmaganiach.

Renata Abramowska, Jagoda Troka