SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS IV-VIII

1 marca 2021 r. w bibliotece odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Recytatorskiego Poezji  Polskiej dla klas IV-VIII z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego. Celem konkursu było m.in. rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, a także rozwijanie zainteresowań i zdolności poetyckich uczniów. Każdy uczestnik przygotował dwa utwory literackie, a łączny czas prezentacji nie mógł przekroczyć 6 minut. W konkursie udział wzięło 17 recytatorów.

Komisja, w której w skład weszli dyrektor szkoły pan Wojciech Drzewiński,   polonistka pani Grażyna Schmidt, pedagog-logopeda pani Wioleta Kosznik wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Wyniki konkursu:

Dzieci starsze klasy  IV – VI :

I miejsce   –  Natalia Duraj kl. VIb

II miejsce  –  Blanka Czapiewska kl. VIc

III miejsce – Klaudia Zaworska kl. VIa

Wyróżnienie:

– Piotr Datta kl. IVa

Młodzież klasy VII – VIII

I miejsce –  Amelia Czapiewska kl. VIIIb

II miejsce – Karolina Wajer kl. VIIIb

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.  Dla wszystkich uczestników Dyrekcja szkoły przygotowała słodką niespodziankę.

Laureatom gratulujemy i gorąco dziękujemy wszystkim recytatorom za udział.

Renata Abramowska i Jolanta Jereczek