SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

12 lutego 2020 r. w bibliotece odbyła się na etapie szkolnym kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla uczniów klas I-III. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Organizatorami konkursu były panie: Renata Abramowska i Jagoda Troka.  W konkursie udział wzięło 19 uczniów z klas najmłodszych.  Każdy uczestnik recytował dwa dowolnie wybrane utwory poetyckie dostosowane do swojego wieku. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Jury oceniało w składzie: dyrektor szkoły pan Wojciech Drzewiński,  wicedyrektor pani Iwona Kuśmierczuk oraz polonistka pani Dorota Masiak.

Komisja dokonała oceny wg następujących kryteriów:

  • dobór repertuaru
  • pamięciowe opanowanie tekstu
  • interpretacja tekstu
  • ogólny wyraz artystyczny

Wyniki konkursu:

I miejsce    –   Piotr Datta kl. IIIa

II miejsce  –    Klaudia Bek kl. IIIb

III miejsce –    Ariana Labuda kl. Ia

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu. Zdobywcy dwóch  pierwszych miejsc będą reprezentować szkołę 9 marca w Łubianie na etapie gminnym. Dla wszystkich uczestników Dyrekcja szkoły przygotowała słodką niespodziankę.

Gorąco dziękujemy wszystkim recytatorom za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Renata Abramowska i Jagoda Troka