SZKOLNY KONKURS POEZJI POLSKIEJ DLA KLAS I-III

26 lutego 2018  r. w bibliotece odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Poezji Polskiej dla uczniów klas I-III. Celem konkursu była popularyzacja literatury polskiej, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz kształtowanie wrażliwości literacko- językowej.

Organizatorami konkursu była pani Jagoda Troka i pani Renata Abramowska.
W konkursie udział wzięło 15 uczniów z klas najmłodszych. Każdy uczestnik recytował dwa dowolnie wybrane utwory poetyckie dostosowane do swojego wieku.

Szanowna Komisja dokonała oceny wg następujących kryteriów:

• dobór repertuaru
  • pamięciowe opanowanie tekstu,
  • interpretacja tekstu,
  • ogólny wyraz artystyczny

Jury oceniało w składzie:  pan dyrektor Wojciech Drzewiński,  pani wicedyrektor Beata Grau  oraz pani Grażyna Nakielska.

Wyniki konkursu:

I miejsce    –  Julia Grosz kl. IIIa

II miejsce  –   Natalia Duraj kl. IIIb

III miejsce –  Piotr Datta  kl. Ia

Wyróżnienie – Klaudia Zaworska kl. IIIa

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani dyplomami, cennymi nagrodami książkowymi oraz upominkami, które  zostaną wręczone na najbliższym apelu. Natomiast dla wszystkich uczestników Dyrekcja przygotowała słodką niespodziankę.
Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach konkursu.

Renata Abramowska i Jagoda Troka