„ Szkoła do Hymnu”

W środę 10 listopada uczniowie i nauczyciele Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Akcja ta, z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki ma na celu włączyć społeczność szkolną do wspólnego świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele oraz pracownicy dokładnie o godz.11.11 odśpiewali uroczyście hymn Polski. Uczniowie wykazali się wielką powagą.

Udział w akcji „ Szkoła do hymnu” to wyraz szacunku wobec polskich symboli narodowych. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Śpiewając „ Mazurka Dąbrowskiego”, czcimy bohaterstwo, waleczność i odwagę naszych przodków, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.