ŚWIETO PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ W WIELKIM KLINCZU

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią i wojną w Ukrainie udało się!!!

27.03.2023r. odbył się już po raz dwunasty Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej, na którym stawiło się sześć szkół z Powiatu Kościerskiego. Poziom uczestników był zdumiewający. Wokalistów, którzy „wyśpiewali” nagrodę wskazało jury w składzie: Ewa Kreft, Cecylia Wawer oraz Jacek Knopik. Wśród zwycięzców znaleźli się:

• Piotr Datta w kategorii soliści kl. IV-VI z Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu,
  • Zuzanna Knopik w kategorii soliści kl. VII-VIII ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu,
  • uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie w kategorii zespół wokalny.

W związku z tym, że dzieci zaprezentowały niezwykły talent wokalny i muzyczny jury postanowiło wyróżnić solistkę – Lenę Kosedę z Prywatnej Szkoły Podstawowej Happy Kids oraz zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Kościerzyny. Natomiast publiczność postanowiła nagrodzić występ Zuzanny Knopik.

Pragniemy serdecznie podziękować szkołom za udział i mamy wielką nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mieli przyjemność i zaszczyt gościć w naszych progach jeszcze więcej młodych, utalentowanych artystów. Pragniemy również gorąco podziękować naszym sponsorom: pani Alicji Żurawskiej – staroście kościerskiemu, pani sołtys Bernadecie Hamerskiej, pani Aleksandrze Klatt-Tustanowskiej właścicielce firmy UNIBUD. Dzięki ich wsparciu mogliśmy nagrodzić naszych młodych artystów oraz przygotować poczęstunek dla naszych gości.

Podsumowując, XII Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej umożliwił zaprezentowanie zdolności wokalnych dzieci. Dał również możliwość wymiany poglądów i doświadczeń. Żywimy głęboką nadzieję, że grono zwolenników piosenki obcojęzycznej będzie z roku na rok coraz większe.

Organizatorzy:

Joanna Kreft-Bolin