W  2021 roku  przypadała  103 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości .
11 listopada 1918 roku to jedna  z najważniejszych dat w dziejach Polski . Gdy obchodzimy rocznicę Polski niepodległej , pamiętamy o tych , którzy przez cały wiek XIX zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa, za tę wielką sprawę walczyli i ginęli. Dziesiątego listopada w Szkole Podstawowej w Wielkim Klinczu odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzącego Dnia Niepodległości. Tłem uroczystości była odświętnie udekorowana w barwy narodowe sala gimnastyczna. Tego dnia należało przyjść  na zajęcia w stroju galowym  z akcentem biało-czerwonym.
Uczniowie z klasy VII a i V b  w inspirujący  sposób przedstawili  historię losów państwa polskiego w drodze po naszą ,,Niepodległość”. Zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając  pieśni patriotyczne.
Na zakończenie wręczono dyplomy w konkursie historycznym ,, Patron naszej szkoły- Komisja Edukacji Narodowej”.

W kategorii klas IV- V  laureatami zostali:

I miejsce: Julita Bek ( Va) ;

II miejsce: Magdalena Rogaczewska ( Va);

III miejsce: Piotr Datta ( Va).

W starszej kategorii wiekowej  (klasy VI- VIII), gdzie  uczniowie  wykazali się   wiedzą z okresu czasów stanisławowskich należy wymienić następujące osoby:

I miejsce: Aleksander Rambowski ( VIIb);

II miejsce: Faustyna Marczyk i Weronika Redzimska ( VIIIa)

III miejsce: Maciej Bielawa ( VIIIb).

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy !!!

Marzena Kościelska- Pastwa i Monika Węcławik