Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Nasz szkolny, Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień rozchmurzył w szkole listopadową aurę! Przez cały dzień przesyłaliśmy sobie pozdrowienia, życzenia, uśmiechy i dobre słowa, śpiewaliśmy ulubione piosenki, rozmawialiśmy. Uczniowie indywidualnie napisali pozdrowienia, życzenia dla koleżanek, kolegów i pracowników szkoły, które zostały umieszczone w skrzynce ,,życzliwej poczty zachęcając tym samym do okazywania na co dzień wobec siebie szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów, niesienia bezinteresownej pomocy innym! Na korytarzach pojawiły się dla każdego pozytywne przesłania „Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej”.

Ważne jest to, aby być życzliwym codziennie, a nie tylko od święta. Warto pamiętać zawsze o uśmiechu, miłych słowach, pomocy innym i wzajemnie się pozdrawiać.

Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat – wróci do nas ze zdwojoną mocą!

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom,  którzy aktywnie włączyli się do akcji.

Wioleta Kosznik
Mirosława Daszkowska
Adrianna Neubauer
Łukasz Flisikowski