Światowy Dzień Poczty

9 października obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty. Wraz z nim rozpoczął się Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. Zachęcający do refleksji nad odchodzącym w przeszłość sposobem komunikowania. Dziś łatwiej jest wysłać SMS-a lub e-maila niż kopertę z kolorowym znaczkiem i ręcznie zapisaną kartką w środku. Z okazji tego dnia uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią Marią Plata napisali listy do uczniów z klasy III h Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim. Wychowawczyni Pani Anita Goryś zainteresowała się pomysłem wymiany korespondencji. Niewykluczone, że dzięki tym listom pomiędzy uczniami nawiąże się wspaniała więź przyjaźni.  Warto zachęcać do kultywowania tej pięknej tradycji.

Maria Plata