ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Dnia 23 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Książkiuczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą Anną Wołoszyk oraz przy wspólpracy Pani Anity Kulaszewicz, udali się do przedszkola ” TWEETY” oraz ” NIEZAPOMINAJKA”, aby rozwijać czytelnictwo wśród najmłodszych. Specjalnie na ten dzień przygotowali cztery opowiadania, które następnie wspólnie czytali przedszkolakom.  Wśród książek znalazły się pozycje zarówno ze szkolnej jak i klasowej biblioteki.

Uczniowie przeczytali historię żółwika Franklina, małej żabki, opowiadanie o psotnym psiaczku oraz baśń o księciu zamienionym w żabę.  Główną ideą akcji było zachęcanie młodszych do czytania literatury, rozwijanie wyobraźni oraz rozwijanie czytelnictwa wśród starszych dzieci. Uczniowie klasy 3 a  bardzo się zaangażowali i z wielką ochotą czytali książki najmłodszym.  Dzięki tej akcji mogli też sprawdzić się w głośnym czytaniu.

 

Anna Wołoszyk