Od 13 do 15 czerwca uczniowie klasy IV, Va i Vb z wychowawczyniami panią Moniką Węcławik, panią Grażyną Schmidt i panią Joanną Łukowicz oraz z panią Natalią Schmidt pojechali na wycieczkę do Warszawy pod hasłem: STOLICA DA SIĘ LUBIĆ!
Celem wycieczki było zwiedzanie stolicy, ale troszkę inaczej niż zazwyczaj. Program był bardzo napięty, ale pogoda dopisała a myśmy mieli niezmierzone pokłady energii więc daliśmy radę!
Wyjechaliśmy wczesnym rankiem w poniedziałek. Już w południe spotkaliśmy się z przesympatyczną Panią Danusią, naszym warszawskim przewodnikiem, która przez 5 godzin oprowadzała nas po najważniejszych zakątkach naszej stolicy. I tak, zwiedziliśmy: Plac Zamkowy i Stare Miasto – Zamek Królewski – Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Kościół św. Krzyża – Grób Nieznanego Żołnierza i Park Saski.
Po fantastycznym śniadaniu w hotelu pojechaliśmy do Centrum, gdzie spacerowaliśmy po Królewskich Łazienkach. Potem czekały nas wizyty w bardzo ciekawych i tajemniczych miejscach. Pełna doniosłego majestatu wizyta w Sejmie Rzeczpospolitej, pełna tajemnic wizyta w Telewizji Polskiej oraz pełna emocji i niepowtarzalnych wrażeń wizyta na stadionie Legii Warszawa. Po wyciszającym spacerze w ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego pojechaliśmy oddać hołd bohaterom spoczywającym na warszawskich Powązkach. W tym miejscu czas się zatrzymał, a my w pełnym skupieniu próbowaliśmy zrozumieć zawiłe losy naszej stolicy i ojczyzny. Na koniec dnia czekał nas jeszcze krótki pobyt w najpopularniejszym w stolicy Centrum Handlowym Złote Tarasy.
Trzeciego dnia stolica powitała nas wiosennym, lekkim deszczem, ale nie przeszkadzało nam to ponieważ w planach była kilkugodzinna wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy zobaczyć ogniste tornado, zmierzyć się z wieloma zagadnieniami z zakresu fizyki, chemii czy biologii oraz poczuć się jak prawdziwy detektyw poszukujący zbrodniarza. Po wyjściu czekało na nas już słońce, a my pojechaliśmy do POLIN by zwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich. Tam dowiedzieliśmy się jak przez ostatnie sto lat żyli w Polsce Żydzi, jak wyglądały ich domy, ich dzień pracy i nauki. Na koniec jeszcze jedna atrakcja, przejazd pierwszą linią warszawskiego metra.
Do Wielkiego Klincz wróciliśmy późnym wieczorem w środę. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci spisały się NA MEDAL, wszyscy gdzie byliśmy je chwalili, więc z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że jesteśmy dumni z naszych czwarto – i piątoklasistów i już zaczynamy planować przyszłoroczny wyjazd …
PLAC ZAMKOWY Z KOLUMNĄ ZYGMUNTA
RYNEK STAREGO MIASTA I WARSZAWSKA SYRENKA
PRZED WEJŚCIEM DO ZAMKU KRÓLEWSKIEGO
ZWIEDZAMY KOMNATY W ZAMKU KRÓLEWSKIM
CHWILA ZADUMY PRZY POMNIKU "MAŁEGO POWSTAŃCA" …
… ORAZ JANA KILIŃSKIEGO.
PRZED PAŁACEM PREZYDENTA
CHWILA ODDECHU W OGRODACH SASKICH
AMFITEATR W ŁAZIENKACH
WIZYTA W SEJMIE RP
ODWIEDZAMY TVP PRZY WORONICZA
OGRODY NA DACHACH BIBLIOTEKI UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO
I ZNOWU POCHYLAMY SIĘ NAD PRZESZŁOŚCIĄ – CMENTARZ "WOJSKOWE POWĄZKI"
MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH "POLIN"