Start harcerski

 

 

Start harcerski hufca ZHP Kościerzyna – Garczyn 2015

W dniach od 25-27 września 2015r. harcerze z  kościerskiego hufca spotkali się na starcie roku harcerskiego w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. W piątek, 25 września rozpoczęło się harcowanie przy ognisku, w czasie którego każda drużyna zaprezentowała się wokalnie.


Sobotę rozpoczęła poranna zaprawa i przygotowania do uroczystego apelu. Następnie druhny i druhowie przystąpili do rywalizacji drużyn w szeregu konkurencji takich jak: pierwsza pomoc przedmedyczna (samarytanka), gry i zabawy, harcerska piosenka, węzły, historia harcerstwa i ośrodka PCM Garczyn, szyfry. Następnie przedstawicie środowisk harcerskich zmierzyli się na strzelnicy ośrodka  w turnieju strzeleckim o Puchar Dyrektora Powiatowego Ośrodka Młodzieży Marka Wołoszyka (który prowadził pan. Zygmunt Gliński). Po obiedzie skauci zmagali się w konkurencjach gier drużynowych: piłka nożna, dwa ognie, wyścigi kajaków. Wieczorem harcerze uczestniczyli we mszy św., a po niej odbyło się ognisko podsumowujące zlot. W niedzielę odbył się apel kończący Start Harcerski.
W imprezie wzięło blisko 80 osób ze Starej Kiszewy, Wielkiego Klincza, Stężycy, Kościerzyny, Lipusza i Łubiany.

 

IMG_6411

IMG_6458

IMG_6420

IMG_5113-800

IMG_5176-800 - Kopia

 

IMG_5304-800CM Garczyn, szyfry. Następnie przedstawicie środowisk harcerskich zmierzyli się na strzelnicy ośrodka  w turnieju strzeleckim o Puchar Dyrektora Powiatowego Ośrodka Młodzieży Marka Wołoszyka (który prowadził pan. Zygmunt Gliński). Po obiedzie skauci zmagali się w konkurencjach gier drużynowych: piłka nożna, dwa ognie, wyścigi kajaków. Wieczorem harcerze uczestniczyli we mszy św., a po niej odbyło się ognisko podsumowujące zlot. W niedzielę odbył się apel kończący Start Harcerski.
W imprezie wzięło blisko 80 osób ze Starej Kiszewy, Wielkiego Klincza, Stężycy, Kościerzyny, Lipusza i Łubiany.