„Europejski Dzień Języków” 26.09.2019r.

Nauczyciele języków obcych i muzyki wraz z uczniami przygotowali pierwsze szkolne obchody Europejskiego Dnia Języków. W ramach wydarzenia zapoznano uczniów z ideą Europejskiego Dnia Języków oraz ciekawostkami o języku angielskim i niemieckim. Przygotowano również scenki pokazujące jak ważną umiejętnością jest znajomość języków obcych. Na koniec wspólnie zaśpiewano kanon „Panie Janie” w podziale na języki – klasy 1-3 język polski, klasy 4-6 język angielski, klasy 7-8 języka niemiecki. Na podsumowanie wszyscy uczniowie i kadra nauczyli się i zaśpiewali wersję francuskojęzyczną.

Impreza ta była okazją do promowania nauki języków, ale także integracji całej szkoły oraz promowania talentów muzycznych.

Uczniowie biorący udział:

klasa VII a – Anna Czapiewska, Jan Rompa, Nikola Słowik

klasa VIII a – Kinga Troka, Jagoda Turzyńska, Pola Włoczanko, Julia Cieplińska, Nikola Marczyk, Natalia Marczyk, Antonina Breska, Katarzyna Narloch.

Obsługa techniczna:

kl. VIII a Maciej Lipiński, Karol Młyński

Anna Lideke-Konert
Joanna Kreft – Bollin
Ziemowit Piotrzkowski