SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM W KLASACH DRUGICH

W dniu 7 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem, Panem Robertem Klasą.  Dzięki prezentacji słowno-multimedialnej uczniowie klas drugich przenieśli się do Peru w Ameryce Południowej. Poznanie wielu ciekawostek dotyczących kultury, geografii i historii tego kraju złożyło się na niezwykłą lekcję geografii i zapewne w niejednym słuchaczu rozbudziło chęć poznawania świata oraz egzotycznych podróży.  Peru to państwo, które powstało na gruzach jednej z najbardziej rozwiniętych cywilizacji – Inków.  Nasz gość,  miał okazję chodzić po ruinach Machu Picchu, jednego z siedmiu cudów świata czy też zobaczyć Wyspy Ballestas, miejsca położone w rejonie najżyźniejszych wód oceanicznych świata.

W czasie spotkania pan Robert podzielił się również wrażeniami po zdobyciu kilku szczytów górskich, między innymi szczytu Damavand 5610 m n.p.m. w górach Elbrus. Jest  podróżnikiem od trzynastu lat, odwiedził już Syberię, Nepal, Iran oraz Peru. Obecnie przygotowuje się do wyprawy na Spitsbergen. W ciągu godziny spędzonej z podróżnikiem każdy z nas poczuł się jakby był w kraju, o którym tyle słyszeliśmy. Pan Robert Klasa to niesamowity człowiek, który pokazał nam, że jeżeli się czegoś chce to zawsze można to osiągnąć.

Drugoklasiści mieli również okazję do zadawania pytań.  Gdy spotkanie dobiegło końca uczniowie podziękowali gromkimi brawami za bardzo ciekawe spotkanie oraz wręczyli skromny upominek.

Jagoda Troka

Anna Ebertowska