SPOTKANIE AUTORSKIE ZE SPORTOWCEM ANDRZEJEM GUZIŃSKIM

Październik jest miesiącem, w którym w naszej bibliotece organizowane są cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi kultury.

24 października  2019 roku w bibliotece  odbyło się  spotkanie autorskie z panem Andrzejem Guzińskim  sportowcem, który jest bohaterem książki „20 kroków po śniegu”.  Andrzej Guziński w sezonie 2018/2019 zrobił dwie rzeczy, którymi przeszedł do historii. Jako pierwszy  z Polaków zdobył 6 tytułów Worldloppet Master. Wydał też pierwszą w Polsce książkę o podróżach po świecie narciarskich biegów długodystansowych, pełną bardzo praktycznych wskazówek.

Odkąd w 2008 roku po raz pierwszy wystąpił w Biegu Piastów, zdobył dwa dyplomy Euroloppet Racer, Euroloppet Champion, pięć razy Worldloppet Master i Global Worldloppet Skier. Jako jedenasty człowiek na świecie zaliczył wszystkie dwadzieścia maratonów ligi Worldloppet, zwiedzając po drodze Chiny, Nową Zelandię, Islandię, Australię, Rosję, a nawet południe Argentyny. Łącznie w tym czasie pokonał ponad osiemdziesiąt maratonów narciarskich w ponad dwudziestu krajach świata.

Książka powstała dzięki Michałowi Chmielewskiemu dziennikarzowi „Przeglądu Sportowego”, który spisał i sprawnie opracował opowieści sportowca. Zgrabnie przeplata anegdotki z praktycznymi informacjami, zwłaszcza tymi, do których ciężko samemu dotrzeć w Internecie. Znajdziecie w niej mnóstwo wskazówek i cennych porad.

Głównym celem bezpośredniego kontaktu z gośćmi jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, a także promocja regionalnej literatury, gdyż pan Andrzej pochodzi z Wielkiego Klincza.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas VII i VIII wraz z nauczycielami, a także dyrektor szkoły pan Wojciech Drzewiński. Podczas spotkania pan Andrzej Guziński szybko nawiązał doskonały kontakt z młodzieżą, dał się poznać jako niezwykle kontaktowa  i serdeczna osoba.  Uczniowie byli aktywni i zadawali ciekawe pytania. Dowiedzieli się, że warto rozwijać swoje pasje bez względu na trudności, które stoją nieraz na naszej drodze.

Spotkanie było bardzo udane i odbyło się w ciepłej i miłej atmosferze. Na zakończenie w ramach podziękowania  uczniowie wręczyli  upominek.

 

Renata Abramowska