SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ W BIBLIOTECE

5 października w naszej  bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panią dr Elżbietą Zubrzycką, pisarką dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Pani Elżbieta Zubrzycka jest założycielką Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Pracowała z dziećmi i rodzinami w Poradni Nerwic w Gdańsku jako terapeuta, wykładała na Uniwersytecie Gdańskim i prowadziła prace naukowe. Napisała książki dla dorosłych, młodzieży oraz ponad 20 książek dla dzieci, o charakterze edukacyjnym. Wszystkie książki dla dzieci pomagają w wychowaniu: przygotowują do życia, przekazują wartości, uczą, jak radzić sobie z najczęściej napotykanymi problemami.  Jej pasją jest spotykanie ludzi i opowiadanie im o książkach dzięki którym można podnieść jakość własnego życia i cieszyć się nim w pełni.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas 8. W trakcie spotkania z naszą młodzieżą pisarka poruszyła ważny temat. Jak podnieść własną samoocenę, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami własnymi i innych osób zarówno w domu jak i szkole. Podkreśliła, że sposób w jaki młodzi ludzie myślą o otaczającym ich świeci, ma wpływ na jakość życia i kształtowanie ich postaw. Przekazała bardzo ważne uwagi i wskazówki dla młodych odbiorców, dotyczące znaczenia wartości w życiu. Podpowiadała, jak zachować się w trudnych sytuacjach i tłumaczyła, że bierność wobec każdej formy przemocy nie zwalnia nas z odpowiedzialności za nią. Zwróciła także uwagę, że każdy człowiek jest wartością samą w sobie i ma prawo do zachowania swojej godności zarówno tej cielesnej jak i duchowej. Opowiedziała o procesie powstawania książek i swoich inspiracjach. Spotkanie było niesamowitą lekcją o poczuciu własnej wartości, samoocenie i godności.

Podczas spotkania pani Elżbieta Zubrzycka bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z młodzieżą. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Renata Abramowska