SPOTKANIE AUTORSKIE

PISARKA JOANNA OLECH GOŚCIEM

W BIBLIOTECE

 

W miesiącu październiku w naszej bibliotece organizowane są cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi kultury.

4 października 2018 roku w bibliotece  odbyło się  spotkanie autorskie z panią  Joanną Olech grafikiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się pisaniem artykułów na temat literatury dziecięcej do „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczpospolitej” oraz „Nowych Książek”.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas IV wraz z wychowawcami. Dodatkowo uroczystość uświetnili swą obecnością Dyrekcja szkoły pan Wojciech Drzewiński i pani Beata Grau.

Podczas spotkania pani Joanna Olech bardzo szybko nawiązała doskonały kontakt z dziećmi, uczniowie byli bardzo aktywni. Dała się poznać jako niezwykle kontaktowa, radosna i serdeczna osoba. W związku ze spotkaniem autorskim z pisarką został w szkole  zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem: „Moja ulubiona postać z Dynastii Miziołków”  i przygotowano wystawę prac plastycznych, która dodatkowo uświetniła tę uroczystość i stanowiła część dekoracji.

Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli niespodziankę dla gościa w formie upominku z Kaszub, pisarka z przyjemnością rozdawała autografy i wpisywała dedykacje na swoich książkach, które staną się dumą niejednej dziecięcej biblioteczki.

Głównym celem bezpośredniego kontaktu z autorem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Renata Abramowska