SPOTKANIE AUTORSKIE

16 października 2017 roku w bibliotece w Wielkim Klinczu odbyła się uroczystość publiczno-szkolna, spotkanie autorskie z panią Aleksandrą Majkowską, autorką książek w języku kaszubskim. Miłą niespodzianką było pojawienie się na spotkaniu pana Dariusza Majkowskiego, męża naszej pisarki, który jest również pisarzem i publicystą kaszubskim.

Głównym celem bezpośredniego kontaktu z autorem książek w języku kaszubskim jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, a także promocja regionalnej literatury dziecięcej.

W uroczystości udział wzięli uczniowie klas III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami oraz nauczyciel uczący języka kaszubskiego w klasach I-III. Dodatkowo uroczystość uświetnili swą obecnością Dyrekcja szkoły pan Wojciech Drzewiński i pani Beata Grau.

Podczas spotkania z naszymi gośćmi uczniowie zadawali ciekawe pytania. Dowiedzieli się,  jak powstawały książki autorki i skąd czerpała inspiracje.

Na zakończenie spotkania nasi uczniowie wręczyli przygotowaną przez siebie na zajęciach języka kaszubskiego niespodziankę w formie laurki z motywem kaszubskim, a także zaśpiewali piosenkę „Czinda” w języku kaszubskim. Spotkanie było bardzo udane i odbyło się w ciepłej i miłej atmosferze. Uczniowie mogli zakupić książki pisarki z dedykacją i jej autografem.

 

                                                                                                        Renata Abramowska